Poradnia Psychologiczna Dąbrowa Górnicza

Badania psychologiczne realizowane w naszej placówce odbywają się sprawnie i w przyjaznej atmosferze. Każde badanie kończy się omówieniem uzyskanych wyników i wydaniem stosownego zaświadczenia lub orzeczenia.

Na co dzień wykonujemy: badania psychotechniczne – psychotesty (np. psychotesty na wózki widłowe, psychotesty na prawo jazdy), badania psychologiczne kierowców (psychotesty dla kierowców), badania po utracie prawa jazdy, inne zależne od potrzeb testy psychologiczne dla kierowców.

Naszym kierunkiem w szczególności jest psychologia transportu i psychologia medycyny pracy. Szczególny nacisk kładziemy na kompleksowość i dostępność, dlatego poradnia jest w pełni wyposażona w sprzęt i aparaturę, a psycholog transportu przyjmuje codziennie.

Badania psychologiczne dla kierowców, kto ich potrzebuje?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa obligatoryjnie muszą je wykonać kierowcy pracujący zawodowo, a więc kierowcy podlegający pod ustawę o transporcie drogowym. Okresowo psychotesty dla kierowców wykonują kierowcy TAXI czy kierowcy UBER. Nie unikną ich również kierowcy autobusów, samochodów ciężarowych czy kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Kolejną grupą są osoby, które muszą przejść badania psychologiczne ze względu na popełnione wykroczenia – badania po utracie prawa jazdy. Są to osoby w przeszłości prowadzące pojazd po spożyciu alkoholu, narkotyków, czy z przekroczonym limitem punktów karnych.

Na czym polegają badania psychotechniczne?

Badania psychologiczne w dużym uproszczeniu polegają na sprawdzaniu „możliwości” osoby badanej. Badanie refleksu, zręczności wykonuje się na specjalnych urządzeniach. Zadania są różne, mogą polegać na naciskaniu pedałów lub przycisków w odpowiedzi na sygnały dźwiękowe czy świetlne. Badanie psychologiczne ma również na celu sprawdzić cechy osobowości, np. czy dana osoba lubi się narażać, czy jest wybuchowa albo czy liczy się z innymi. W kolejnym etapie badania psycholog może ocenić proces myślenia lub koncentracji. Warto wiedzieć, że „potknięcie się” wcale nie musi oznaczać niezaliczenia testu.

badania psychologiczne kierowców

Badania psychotechniczne kierowców – przeszkody i niespodzianki

Może być dla Ciebie zaskakujące, jak bardzo zmienia się Twoja sprawność w zależności od stopnia zmęczenia. Jeśli na testy psychotechniczne przyjdziesz niewyspany, przepracowany, możesz być rozczarowany wynikami które uzyskasz. Nie są one odzwierciedleniem twoich możliwości kiedy jesteś w dobrej formie, ale mogą Ci pokazać, że kiedy jesteś zmęczony, robisz banalne błędy. Twoje możliwości bezpiecznego zachowania za kierownicą znacząco maleją.

Warto wspomnieć, że do psychologa transportu na badania zgłaszają się również osoby z własnej woli, np.seniorzy, czy osoby z dolegliwościami neurologicznymi – np. osoba po udarze mózgu. U tych osób oceniamy koordynację, czas reakcji ale też oceniamy zdolności poznawcze, myślenie logiczne i zdolność koncentracji. Po zakończeniu badania kierowca uzyskuje od psychologa informację o wynikach i sugestie dotyczące prowadzenia pojazdu.

Dla podniesienia komfortu psycholog przyjmuje po wcześniej ustalonym terminie. Badania psychotechniczne prowadzimy w mieście Dąbrowa Górnicza, jednak zapraszamy także osoby z Sosnowca, Będzina i okolic.


'#Badania psychologiczne Dąbrowa Górnicza' '#Psychotesty Dąbrowa Górnicza' '#Testy psychologiczne dla kierowców Dąbrowa Górnicza' '#Psycholog transportu Dąbrowa Górnicza' '#Psychotesty na prawo jazdy Dąbrowa Górnicza' '#Psychotesty dla kierowców Dąbrowa Górnicza' '#Badania psychotechniczne Sosnowiec' '#Badania psychologiczne kierowców Sosnowiec' '#Psychotesty Sosnowiec' '#Badania psychotechniczne Będzin' '#Testy psychotechniczne Będzin' '#Psychotesty na wózki widłowe Będzin' '#Psychotesty Będzin'